Ájurvéda ISIS

Cesta ke zdraví není dlouhá ani obtížná, jen musíte vědět kudy jít.

Advent, Vánoce a ájurvédská masáž

Konec roku je nejen čas těšení se na Vánoce, ale i čas shonu a starostí. I když si každý rok slibujeme, že letošní advent bude skutečně klidnější než ten loňský, budeme se snažit zklidnit se, zpomalit, zamýšlet se, rozjímat, trávit čas s rodinou a přáteli. Bohužel, realita 21. století je někde úplně jinde.


Vánoční klid

Vánoční klid

Advent je pro mnohé z nás totiž časem shonu a stresu. Nejprve se honíme, abychom na první adventní neděli měli připravený věneček, popř. jinou dekoraci na kterém zapálíme první svíčku. Pak je tady hned Mikuláš a ten do nepořádku nepříjde, takže běháme s mopem a luxem, nakupujeme dobroty pro naše ratolesti a ti, kdo mají štěstí na trochu volného času s nimi vyrazí do ulic, protože takový čert, jaký příjde na náměstí k nám domů určitě netrefí. Sotva umlkne burácení řetězů a dusot čertovských kopyt už začínáme s přípravami na Vánoce.

Vše musíme stihnout – zaměstnání, kde je toho dvakrát více než v jiných měsících roku a tak jsme tam často mnohem déle než stanoví pracovní doba, poté na nás čeká domácnost a s ní tolik potřebný úklid … jakobychom neuklízeli celý rok. Vysmějčit všechny rohy, pokud možno i ve skříních, umýt každou skleničku, protože ten křišťál jsme použili naposledy o minulých Vánocích, umýt okna, vyprat záclony. Na Štědrý večer nemůžeme jít spát, pokud nemáme peřiny povlečeny do naškrobených navoněných povlaků. K tomu musíme upéct alespoň 10 druhů cukroví, jinak bychom se kolegyním v práci nemohli ukázat na očich, protože nemáme recept na ty vynikající vanilkové rohlíčky a ještě lépe na ty křupavé nízkokalorické vločkové pusinky, po kterých nepřibereme ani deko i kdybychom jich spořádali kilo na posezení.

Navíc musíme vymyslet všechny ty dárky a to co nejdříve, protože sousedka od vedle má jen pro manžela koupeny už tři a my ještě ani jeden vymyšlený. A pokud snad máme to štěstí a už nějaký dárek schováváme ve skříni, lámeme si hlavu a guglíme na netu, jaké že jsou letošní trendy v jejich zabalení a tíží nás otázka, kde sehnat stuhu ladící s papírem se soby zapřažennými do saní, na nichž Santa Klaus má pěkně naloženo a my ještě nic. Pak si frustrovaní přečteme článek o tom, že si máme udělat čas sami na sebe, zajít si na masáž a dopřát si trochu klidu. Kdy, když není čas?

A tak se honíme, stres se hromadí a až je toho na naši oslabenou imunitu opravdu moc, dostaneme výpověď. Vzdá se a bacily útočí s ještě větší silou a nemoc je tu. Takže přátelé – vše je o prioritách.

Často se ptáme, jak může masáž účinkovat jako lék proti nemoci?
Než se dobereme odpovědi musíme si položit otázku, proč nemoc propukne? Čím to je? Venku nemrzne, chodíme teple oblečení, pokud pofukuje saháme do šuplete pro kulicha a balíme se do
vlněných šálů. Užíváme vitamíny a potravinové doplňky, snažíme se jíst zdravě, dopřát si i mimo sezónu čerstvou zeleninu a ovoce. Proč tedy naše imunita nefunguje a podlehne bacilům?

Příčinou je STRES, STRES a zase STRES. A ten předvánoční je s poustupným uvolňováním jako to umí vitamín C. Působí na nás 24 hodin a pak je zle. Takže… o předvánoční úklid se podělí celá rodina, ti šikovnější pomohou s cukrovím. A máma s tátou si vyšetří hodinku, během které bude jejich tělesná schránka hýčkána teplným olejíčkem a spousta bodíků na našich tělesných schránkách bude povzbuzena jemnou ájurvédskou masáží, která probudí naši imunitu, aby se taky zapojila a dopřála nám si v klidu, pohodě a dobrém zdraví prožít radostné Vánoce.

Vy jste se ještě neobjednali? Volejte, pište. Jsem tu pro Vás.

Iveta

Komentáře jsou uzavřeny.