Ájurvéda ISIS

Cesta ke zdraví není dlouhá ani obtížná, jen musíte vědět kudy jít.

Něco o mně

Ivetka

Jmenuji se Iveta Šebíková, narodila jsem se 3. července 1968 v Karviné-Ráji a vyrostla jsem v podhorském městečku na úpatí Beskyd, ve Frýdlantu nad Ostravicí, kde jsem také vystudovala gymnázium.

Co si pamatuji, vždy mě přitahovala filosofie a vždy jsem ráda rozjímala o životě, o tom, proč jsou věci tak, jak jsou a ne jinak. Četla jsem knihy tematicky zaměřené na psychologii, filosofii, přírodní medicínu. Listovala jsem časopisy a hledala články o sebepoznání a osobním růstu, o cestě vlastního přijetí, o budování vztahů a chápání složitostí, jež tyto cesty přinášejí a které nám často znesnadňují život.
Vzhledem k tomu, že jsem už jako malá holčička bývala docela často nemocná, hledala jsem únik ze začarovaného kruhu.
V dětství mě často trápily angíny a tak jsem přišla o oboje mandle, později přicházely opakované záněty močového měchýře, jež mě v dospělosti přivedly až k velmi bolestivé ledvinové kolice, byly mně 3x operovány menisky a aby toho nebylo málo, dostavil se i záludný zápal plic.
Ano, byla tady jistá genetická dispozice, ale nechtěla jsem se smířit s myšlenkou, že v poměrně mladém věku se mám se svým zdravotním stavem smířit a když onemocním, tak polykat jedny antibiotika za druhými a ničit tak sebe sama. Uvědomovala jsem si už tehdy velmi dobře, že je někde něco špatně, že pro návrat ke zdraví se musí něco změnit. Hledala jsem cestu, během které jsem se stále více obracela k darům přírody, k bylinkám a později také k meditacím. Postupně jsem zjišťovala, že se cítím mnohem lépe, nejsem tak unavená a mám stále více energie.
Radost z výsledku mě povzbuzoval k dalšímu hledání a tak jsem přes nejrůznější knihy, články v časopisech a později také internetu objevila slůvko Ájurvéda.

V té době toho u nás nebylo o Ájurvédě mnoho publikováno, ale přece jen se sem tam objevil nějaký článek nebo knížka. To bylo asi tak před deseti lety.

Jako první se mi do rukou dostala kniha jednoho z našich nejvýznamnějších českých ájurvédařů pana Pavla Hlóšky Ájurvéda česky – návrat ke zdraví. kniha Po přečtení této knížky a poznatků získaných z filosofie a duchovního světa mi tzv. docvaklo o čem to všechno je.
Začala jsem se velmi zajímat o karmu, její vlivy, začala jsem chápat příčinu a následek, začala jsem se učit meditovat a přijmout sebe sama. Uvědomila jsem si hluboký význam ve spojení těla, mysli a ducha a začala jsem se tímto řídit. Mezitím jsem si přečetla další knihy autorů jako jsou např. Dan Millman, Prentence Mulford nebo Zdeňky Jordánové a najednou jsem viděla všechny ty souvislosti.Knihy o Ájurvédě
Můj život se začal v mnohém velmi měnit, naštěstí k lepšímu. O Ájurvédu jsem se zajímala čím dál více a do hloubky a přišlo rozhodnutí vystudovat Školu tradiční indické medicíny. V červnu 2010 jsem ji úspěšně dokončila.
Ájurvéda se stala mým životním stylem, který mi vrátil zdraví, radost ze života a přinesl spoustu energie (ódžas). Už pár let jsem bez zdravotních potíží a cítím se skvěle. Proto jsem se rozhodla předávat své zkušenosti dále a přišlo rozhodnutí, založit ve Frýdku-Místku Centrum tradiční indické medicíny.
Pomoci těm, jež dlouho sužuje nemoc i těm, kteří se cítí dobře a mají v úmyslu si své zdraví dlouhodobě udržet. Ájurvéda je návod na životní styl, se kterým nemoci nedáme šanci.


Chce to jen jediné – opravdu chtít

Za tím se totiž skrývá skutečné odhodlání změnit dlouholeté většinou hluboce zakořeněné návyky a začít dělat to, co nám skutečně prospívá. Je to o naší vůli chtít prožít dlouhý plnohodnotný život v dobrém zdraví. Uvědomit si, že dobré zdraví je jen naše vlastní volba.

Je to o naší vůli chtít prožít dlouhý plnohodnotný život v dobrém zdraví. Uvědomit si, že dobré zdraví je jen naše vlastní volba.

diplom_ajurveda

Škola ájurvédské medicíny – Certifikát

diplom_masaze

Masér pro sportovní a rekondiční masáže – Certifikát

Napsat komentář

Povinné položky jsou označeny *.