Ájurvéda ISIS

Cesta ke zdraví není dlouhá ani obtížná, jen musíte vědět kudy jít.

Význam ájurvédy v životě člověka v moderním světě

V dnešním moderním světě si stále více lidí uvědomuje, že nežijeme zdravě. Přinejmenším si  uvědomujeme, že se stravujeme nesprávně. A toto cítění je správné. Víme to, protože se často necítíme dobře. Provázejí nás zdravotní potíže. Snažíme se s tím něco udělat, často hledáme informace o zdravé stravě a snažíme se těmito informacemi řídit. Snažíme se také trochu hýbat, abychom měli více pohybu a  měli dobrý pocit, že pro sebe něco děláme. To není špatný postup. Bohužel, informace sdělované dnešní moderní dobou jsou velmi všeobecný a nevyhovují všem.
Z hlediska správného stravování nelze házet všechny do jednoho pytle.

Denní potraviny

Je potřeba si uvědomit, že strava je rozhodující pro správné fungování těla, ale také má veliký a nezanedbatelný vliv na stav naší mysli. Pro mnohé je těžké připustit, že máme každý svou Duši.
Oponují, že  na co nelze sáhnout, neexistuje. Ale vzduch také nemůžeme uchopit a každý z nás jej dýchá.
Lidé se naučili myslet hmotně, materialisticky a zapomínají, že tělo je jen obal naší duše. Jakou výživu dáváme tělu, takovou dáváme i naší duši. Protože strava, která nás má udržovat v dobré kondici je nedostatečná nejen z pohledu výživy, ale také duševně, protože tělo a mysl je jedno, proto se mnoho v Vás necítí dobře i přesto, že se snaží zdravě jíst.

V západním světě si Ájurvéda již našla své místo a čím dál tím více lidí navštěvuje místo psychologa ájurvédského poradce, chodí na kurzy Ájurvédy, Jóga má stále větší význam.
Lidé začínají chápat, že v případě nemoci nestačí jen nemoc léčit. V prvé řadě musíme pochopit, proč nemoc přišla a co musíme ve svém životě změnit, aby se již nevrátila, aby nastal proces sebeuzdravení, což je nám od přírody dáno. Ájurvéda nejen uzdravuje, ale je také výbornou prevencí.

Zátiší se svíčkama

Moderní medicína nemoci léči, proč se tedy lidem nemoci vracejí?
Moderní medicína totiž nezkoumá příčinu. Mnozí z moderních lékařů zavrhují jiné možnosti léčby, což je veliká škoda. Ze školy Ájurvédy, kterou jsem studovala vím, že spousta lidí i s těžkými dlouhodobě trvajícími nemocemi stále chodí k lékaři, platí nemalé peníze za léky a stále se necítí dobře, jejich nemoc trvá a život nemá svou plnohodnotnou podobu. Jakmile pacienti, kteří navštívili ájurvédského poradce a dali na rady Ájurvédy, začali dodržovat principy pro ně dané, vhodné pro jejich konstituční typ, jejich zdravotní stav se začal lepšit, až došli k úplnému uzdravení.
Pokud pochopíme, co naše tělo potřebuje a dáme mu to a naopak mu nebudeme dávat to, co pro něj není vhodné, pak bude správně fungovat. Nemoc nebude mít příčinu a proto nevznikne. Je to jako s autem, které je vyrobené na naftu.
Pokud do něj tankujeme naftu, bude nám sloužit. Pokud do něj nalejeme benzín nebo nějaký olej, začne být poruchové.

Proto dávejme svému tělu to, co žádá a nedávejme mu to, co mu neprospívá a dříve či později způsobí nemoc. Tím bude náš život radostný plný energie. Je tak krásný, proč jej zkracovat nemocemi a dožít se jen nízkého věku, když tomu může být jinak?

Ájurvéda je staletími prověřený systém, který učí, jak život prožít naplno v dokonalém zdraví.

Napsat komentář

Povinné položky jsou označeny *.