Ájurvéda ISIS

Cesta ke zdraví není dlouhá ani obtížná, jen musíte vědět kudy jít.

Voda pro život – 22. Březen Světový den vody.


Víte, že 22. březen 2015 je vyhlášen Světovým dnem vody?

Četla jsem článek Unicef a přivedlo mě to k zamyšlení o které se chci podělit.

www.unicef.org[

www.unicef.org[


Voda, tak obyčejná tekutina. Ale tak důležitá. Pravda je taková, že jsou ve světě stále ještě oblasti, kde voda stále chybí. Pitná nezávadná voda – my máme to štěstí, že otočíme kohoutkem a teče. Máme možnost se napít, umýt a vykoupat, spláchnout, zalít květiny, zahrádku, umýt auto, atd., a to přesně v momentu, kdy potřebujeme. Používáme ji na vše možné, ale nějak nám přestala chutnat a tak dáváme přednost mnoha jiným nápojům.

Pitná voda

Bez vody by však tyto nápoje nebyly. K jejich výrobě je nutná hlavně voda.
Avšak čistá voda má jiné chemické složení nežli nápoje z ní vyrobené.
Muži by oponovali, že např. pivo je vlastně iontový nápoj, plné vitamínů a minerálů. Je. Ale třídecová sklenička denně. A stále nám nenahrazuje příjem čisté pitné vody. Voda je jedním z pěti elementů ájurvédy. Je stavebním kamenem celku – našeho těla. Proto ji pijme hlavně čistou, neslazenou, maximálně ochucenou čerstvým ovocem.

Víte, že voda s citrónem neutralizuje naše žaludeční šťávy?

To má za následek dobré trávení a to je základ pro pevné zdraví, protože pak budeme mít i čisté střeva.
Vodou upravenou mořskou solí se v ájurvédě prolévá nos, jedná se o ájurvédskou techniku nasja a léčí se tak problémy s rýmou, ucpanými nosními dutinami, bolestmi hlavy, alergie.
Teplou vodou smíchanou s malým množstvím vhodného oleje pro daný konstituční typ stejně jako bylinným výluhem se dělají klystýry, které nám pomohou důkladně vyčistit střeva, procedura Basti. Jedna z nejvíce čisticích technik pro odbourání jedů z našeho těla.

www.unicef.org

www.unicef.org

Ale co je hlavní – čistou vodu musíme především pít. Je našemu tělu nejpřirozenější tekutinou, stejně jako krev. A bez krve se nedá žít, jako ani bez vody. Takže, přátelé, dejte like, pokud zvládnete pít 22. března celý den jen a jen vodu. Držím Vám palce a přeji pevné zdraví.

Komentáře jsou uzavřeny.